11.1.2019
OMJ kraje Vysočina st.žactva a starších v hale – Praha Strahov 20.1.2019
11.1.2019

Skvělé vystoupení malých atletů Unionu

Na mistrovství Karlovarského kraje atletických přípravek se atletickým nadějím chebského Unionu velmi dařilo. Svědčí o tom zisk 26 medailí – deseti zlatých, osmi stříbrných a osmi bronzových. Trenérky Lucka Němečková, Julie Langmaierová, Olina Meiserová a Martina Láská odvádí výbornou práci.
Někteří z chebských atletů/atletek patří k absolutní špičce v kraji, což dokazují ziskem více medailí. Čtyři medaile získala Tereza Staňková, třikrát byli na stupních vítězů Štěpán Němeček, Martina Kapicová, Štěpán Denk, Kateřina Čadová a Alžběta Levová.

Výsledky:
Ročník narození 2008
1,místo – 60m (906) Štěpán Němeček, 60m (9.41) Martina Kapicová, dálka (3.93) Š.Němeček, 6Om přek. (10.75) Štěpán Denk, Medík (7.01) Sebastián Srnka, Medík (9.30) Tereza Žaludová, 4x200m (2:12.51) Kapicová, Čadová, Staňková, Levová
2.místo – Dálka ((3.61) Kateřina Čadová, 600m (2:02.56) K.Čadová, 4x200m (2:12.08) Němeček, Ševčenko, Sýkora, Denk,
3.místo – 60m př. (11.54) Martina Červenková, Dálka (3.65) Štěpán Denk, Dálka (3.41) M.Kapicová, 4x200m (2:19.24) Lipová, Žabková, Markusová, Červenková

2009
1.místo – Medík (7.15) Fischerová Tereza
2.místo – 60m (9.65) Markéta Žabková
3.místo – 600m (2:02.99) Michal Ševčenko

2010
1.místo – 60m př. (11.02) Alžběta Levová, 600m (2:14.21) A .Levová
2.místo – 60m (9.81) Tereza Staňková, 600m (2:15.14) T. Staňková Dálka (3.09) T. Staňková
3.místo – 600m (2:16.44) Filip Hrubý, Medík (5.86) Alexandr Turner

2011
3.místo – Dálka (2.50) Štěpánka Janáková

Ted´již atlety Karlovarského kraje čeká 26.ledna mistrovství ostatních kategorií a věříme, že i tady chebští budou hodně úspěšní.
jak

Atletické rekordy

Atleti chebského Unionu přijali pozvání na mistrovství Středočeského kraje a tak se zúčastnili v hale na Strahově dalšího závodu. Výsledky, kterých chebští dosáhli, svědčí o tom že přípravu jde správným směrem, padali nejen osobní rekordy ale byl vytvořen i nový klubový rekord!
Dorostenci ve složení Adam Had, Daniel Vaidiš, Mathias Langmaier a Lukáš Petrikovič zaběhli ve štafetě na 4x200m klubový rekord 1:34.56 a porazili všechny štafety, které byly na startu. Borci mají opět velkou šanci na medaili na mistrovství České republiky. Škoda je, že loni výborný Standa Sztrapek začal „lajdačit“ a jeho tréninková morálka je velmi špatná!
Z atletů, které měl Union na startu se nejvíce dařilo dorostenci L. Petrikovičovi, který si vytvořil tři osobní rekordy (60m – 7.22 sek., 200m – 23.18 a 60m přek. – 7.30), které jsou v českých tabulkách v prvé desítce. Rovněž úspěšný byl David Richter, který již startuje mezi muži – 60m 7.04 a 200m 22.15 sek., a to jsou opět časy, které ho momentálně řadí mezi špičku českých sprinterů.
I další osobní rekordy mají svojí kvalitu a dávají šanci, že si je atleti v dalším průběhu halové sezóny ještě zlepší. D. Vaidiš 200m 23.80 a 400m 52.67, M.Langmaier 60m 7,68 a 200m 24.23, Monika Šebestová 60m 8.69 a 200m 28.60, Vítek Fiala 3000m – 9:18.79.
Již o tomto víkendu opět autobus doveze chebské atlety do Prahy a doufejme, že se jim na mistrovství kraje Vysočina bude opět dařit.