OMJ Karlovarského kraje v hale – Praha Stromovka 25.+26.1.2020

Atleti Unionu se na halovém krajském mistrovství vytáhli, do Chebu přivezli 56 medailí!

Starší žák – Jan Šmrha je třetí v českých tabulkách na 300m (38.19)!

Velkou pochvalu si zaslouží nejen atleti Unionu všech kategorií, ale i trenéři, kteří celou zimu připravují své svěřence at‘ již venku na „zlaté dráze“ nebo v chebských tělocvičnách. Svědčí o tom

zisk 56 medailí z halového mistrovství Karlovarského kraje v pražské Stromovce – z toho bylo 20 zlatých, 22 stříbrných a 14 bronzových medailí ze všech kategorií – od předžactva až po juniory.

Některé výkony chebských opravdu stály za to! Výborně běžel 300m starší žák Jan Šmrha, který časem 38.19 je na třetím místě v českých tabulkách. Rovněž svěřenci (junioři) trenéra Petra Tiraly se na 800m představili v tom nejlepším světle – Dan Vaidiš vyhrál v čase 1.57.53 min. a druhý doběhl Jan Šebo (1:58.63). Dan je v ČR mezi juniory šestý a Honza na desátém místě. Musíme připomenout, že pochopitelně všechny výkony jsou velkými osobními rekordy.

„ Osobáky“ ale předvedli i další atleti nebo atletky a opravdu nádherný pohled byl na stupínky vítězů starších žaček na 60m, kde medaile přebírala trojice chebských sprinterek v pořadí Dominika Hejdová (8.31 sek.), druhá Gábina Farářová (8.61) a třetí Tereza Skalová (8.78). Dobře to vypadalo i na 60m mladších předžákyň, kde vítězskou byla Alžběta Levová (9.19) a druhá za ní doběhla Tereza Staňková (9.35), Alžběta dokázala vyhrát ještě 60m překážek (10.90) a Tereza byla druhá na 600m (2:06.94 min.) a třetí ve skoku do dálky (3.59m). Mezi ročníky narození 2009 „řádila“ Tereza Markusková, která vyhrála 60m přek. (10.98), 600m (2:03.85) a na hladkých 60m finišovala třetí (9.40). Tereza ještě dokázala společně se Žabkovou, Staňkovou a Levovou získat stříbrnou medaili ve štafetě 4x200m (2:09.89). Tři medaile si z Prahy  přivezl starší předžák Alexandr Turner (2010). Zvítězil na 60m (9.44), stříbro měl z 60m přek (11.02) a bronz z dálky (3.79m). Svoje kvality potvrdil i mladší žák Martin Aust, který stál dvakrát na stupínku nejvyšším – za 60m (8.56) a 150m (20.58).  I další  z chebských atletů získali více než jednu medaili a tak většina opět dokázala, že pravidelná docházka na trénink, nese svoje ovoce!

Krajskými mistry se dále stali:

nejmladší žactvo – Filip Hrubý – 600m (2:11.68).

mladší žactvo – Štěpán Němeček – dálka (4.34m), Sebastián Srnka – koule (8.39m).

starší žactvo – Dominika Hejdová – 150m (20.34), Linda Ubryová – 300m (42.94), Jan Šmrha –

60m přek (9.28).

dorost – Viktorie Babyncová – 400m (63.80 sek.),Tereza Speierlová – skok do výška (1.46m),

Mathias Langmaier – 60m přek. (8.75).

junioři – Václav Zýka – 400m (53.66).

Šance na start na mistrovství České republiky – žactvo v Praze a dorost společně s juniory v Ostravě, má momentálně deset chebských atletů, ale halová sezona běží dál a ještě před námi spousta závodů. Tak snad se to podaří.                                                                                                                                     jak