OMJ dorostu+juniorů Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje – Plzeň 7.6.2014

Atleti přivezli šest medailí.

Atletické mistrovství jednotlivců – dorostu, juniorů a dospělých v Plzni mělo vysokou sportovní úroveň. Je to dáno také tím, že na startu jsou atleti tří krajů – Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského a pak se také na atlety usmálo sluníčko (možná až příliš) a tak se závodilo za výborných podmínek.
Atleti chebského Unionu si tentokrát nepřivezli jedinou zlatou medaili. Nejblíž k ní měl David Richter v běhu na 100m, kde skončil mezi dorostenci na 100m druhý v novém osobním rekordu 11.28 o pouhé dvě setiny za zlatem! David běžel skvěle i 200m, o čemž svědčí třetí místo a čas 22.27 (0.04 za osobním rekordem). Richter byl přihlášen ještě ke skoku dalekém a jeho výkon 5.88m „stačil“ na čtvrté místo.
Další bronzové medaile získali – sprinterka Markéta Petrikovičová nastupovala s velkou rýmou a tak si zaběhla pouze 100m (12.82), Škoda, že foukal silný protivítr 2.2 m/s.
Markéta pak společně s Anetou Tiralovou, Šárkou Sabadinovou a Sárou Janušková běžela štafetu 4x100m a v čase 50.98, který je pouhý 0.06 sek.(!) za klubovým rekordem, si děvčata doběhla rovněž pro bronz. Medaile se čekala i od Terezy Kristkové v hodu oštěpem. Tereza poslala své náčiní, těžké 500gr., do vzdálenosti 37.46m a to stačilo rovněž na bronz Snad ta čtyřiceti metrová vzdálenost padne na dorosteneckém mistrovství České republiky v dalekém Třinci koncem června. Nejméně očekávanou medaili získal Jan Toncar. Mezi dospělými doběhl třetí v závodě na 400m překážek (64.63 sek.) jehož účastníkem byl i nestárnoucí vícemistr Evropy z Mnichova 2002 a český rekordman na tuto trat‘ (48.27) Jirka Mužík, který opět přislíbil účast na Velké ceně města Chebu (29.7)!.
Závody se povedli i těm, kteří si zaběhli osobní rekordy – žákyně Aneta Tiralová na 100m (13.12), Šárka Sabadinová na 200m (27.01), Ondřej Stolař na 100m (12.20) a 200m (25.36). Dobrá umístění získali – Sára Janušková – čtvrtá na 200m (26.81) a František Beneš rovněž čtvrtý ve výšce (171cm).
Dalším podnikem pro chebské atlety je ve středu v Karlových Varech závod družstev mladšího žactva a v něm vložené závody na 60m, 300m a 600m pro větší kategorie, 21.6. je opět národní liga, tentokrát v Sušici a v závěru měsíce června pak již zmiňované mistrovství ČR v Třinci, a měsíc na to Velká cena města Chebu (29.7.) opět nabitá velkými hvězdami.