6.8.2013
Kalendář SKP 2013
6.8.2013

Mikulášská hala bez rekordů.

Dalším ze seriálu tří halových atletických  závodů  v prosinci pro mládež byla Mikulášská hala. Atleti chebského Unionu byli opět hodně vidět, ale třešnička na dortu v podobě klubového rekordu se nekonala. Někteří z dobrých závodníků zůstali doma z důvodů nachlazení a tak se ti ostatní je snažili nahradit.
Dařilo se Davidovi Richtrovi, který na 60m skončil druhý (7.59) a na 300m se měl o rekord staršího žactva pokusit. Rekord má hodnotu 38.4 a David běžel 38.62 sek., takže chyběly v závěru dva nebo tři rychlejší kroky.. Radost měli chebští trenéři z výkonů mladších žáků. Anetka Tiralová běžela rychlých 60m (8.89) o rovněž 150m (21.82) patří ke kvalitních výkonům. Osobní rekordy si svým výkonem  zasloužila jedenáctiletá talentovaná Kateřina Jarošová na 60m (9.03) a na 150m (22.11). Osobní rekordy a dokonce vítězství ve svých bězích si z Prahy přivezl mladší žák Adam Študlar. – 60m (8.71) a 300m (46.03). Velké zlepšení Adam předvedl na 800m (2:27.24!).
Soňa Vejražková testovala svoji rychlost (60m – 8.56), ale pak se jí po chodidle „prošla“ s tretrami jedna ze soupeřek a Soňa zbytek závodu protrpěla. Přesto i další výkony byly na dobré úrovni (150m – 21.26 a 300m 44.81).
Připravenost testovali i dva chebští junioři Petr Tirala a Jirka Gregor. Úspěšnější byl Petr Tirala, který na začátku halové sezóny předvedl zrychlení na 60m (7.39) a i na 150m (17.56). Jirka Gregor chtěl vymazat z tabulek juniorský rekord svého otce na 1500m (4:06.7), ale to se nepovedlo. Čas 4:11.90 min. není až tak špatný, ale na rekord se běhá trošku jinak než Jirka předvedl.
Posledním halovym závodem v roce 2012 bude ted‘ v sobotu na Strahově „Vánoční hala“,
kde absolvují svůj poslední závod v kategorii žactva ti, kteří od 1.1.2013 už budou startovat v dorostenecké kategorii. Chebský Union představí svých deset atletů!