MČR žactva – Jablonec 17.9.-.18.9.2016
10.9.2016

Memoriál H.Trejbalové – M.Lázně 14.9.2016

Atleti Unionu na cestách.

Na třech místech – v Plzni, Mariánských Lázních a Bělé – závodili chebští atleti prakticky ve všech kategoriích a nevedli si vůbec špatně.
Malá cena AKM Viktorie Plzeň byla svědkem suveréního vítězství předžákyně Zuzany Študlarové na 600m (1:56.85), kde si poradila i se závodnicemi o několik let staršími. Zuzana, která je ročník narození 2005, to může v atletice dotáhnout hodně daleko. Stejnou distanci vyhrál mezi staršími žáky Daniel Vaidiš (1:32.39). Mezi žákovskými sprinterkami na 60m byla nejrychlejší Kateřina Jarošová (8.19). 60m překážek vyhrála v mladších žákyních Adéla Králová (12.73) a skok do výšky a do dálky se stal kořistí mladšího žáka Petra Špreňara (140 + 438cm).
Na Memoriálu Hanky Trejbalové a Jaroslava Alexy v Mariánských Lázních bylo k vidění několik výborných atletů, v čele s osmým z mistrovství Evropy na 1500m Filipem Sasíkem. Starší žák Stanislav Sztrapek dokázal vyhrát 60m (7.84) před Lukášem Petrikovičem (7.87). Skvělým úspěchem pro Union byl závod žáků na 300m, kde kluci obsadili všechny tři stupínky vítězů a ještě si všichni zaběhli osobní rekordy – Sztrapek (39.00), Daniel Vaidiš (39.19), Petrikovič (39.54). Sprinterka Kateřina Jarošová byla vítězkou sprintu na 60m (8.29).
Bělská míle se uskutečnila hned další den po Memoriálech a ani tam chebští atleti nechyběli. Žákovský běh na 800m vyhrála s náskokem Monika Šebestová (2:39.58), stejně tak běh na 1 míli (6:15.99) Bára Lučanová.