MČR dorostenecké a juniorské kategorie – Třinec 28.6. a 29.6.2014

9.6.2014
Na startu Velké ceny tři atletičtí mistři světa!
9.6.2014

Atleti bez medaile, ale s výbornými výsledky.
Atletické mistrovství České republiky dorosteneckých a juniorských kategorií proběhlo o víkendu v Třinci.Ve vzdálenějším městě od Chebu už mistrovství být nemohlo, a tak skupinka šesti atletů spolu s trenérem Jackem Přibáněm vyrazila již dopoledne v pátek, aby po osmi hodinách jízdy autem dorazila do cíle.
V tajných plánech trenéra byla alespoň jedna medaile, což se nepodařilo získat, ale počet finálových umístění chebských atletů byl nad očekávání dobrý. Nejblíže k medaili měla Sára Janušková v běhu na 800m. V rozběhu vylekala své soupeřky zlepšením osobního rekordu na 2:17.68 min. a do finále nastupovala s velkou touhou po medaili. Bohužel zaváhala 200m před cílem, kdy běžela v zadní části skupinky, která vedla závod, a najednou se čelo závodu obrovsky zrychlilo a Sára nástup nejlepších nezachytila. Její čtvrté místo (2:18.42) je ale  úspěchem.
Mistrovství bylo znehodnoceno obrovským protivětrem v cílové rovince, který vadil hlavně  sprinterům, překážkářům, skokanům do dálky a trojskokanům a byl až někdy o síle 6.4 m/sek.!!! Další tajnou zbraní Unionistů byl právě sprinter David Richter, který překvapil postupem do finále na 100m mezi osm nejrychlejších dorosteneckých sprinterů této země. Jeho šesté místo (11.43) bylo super a dávalo šance na velmi dobré umístění na 200m. David postoupil v neděli z rozběhu (22.80) do finále a chtěl ze třetí dráhy získat medaili, ale rychlost jeho kolegů byla přece jenom o něco vyšší a tak David doběhl pátý za 22.91 sek.
Markéta Petrikovičová patří v Karlovarském kraji mezi nejrychlejší dorostenky na 100m, ale v Třinci ji v rozběhu nevyšel vůbec start a v protivětru 4.3 m/s v čase 13.34 sek. do finále nepostoupila. O to více překvapil její nedělní postup z rozběhu na 200m (26.36) do finále, kde jí ale už došly síly – osmá za 26.78 sek – ale postup mezi osm nejlepších se cení!
Chebský Union postavil na start dorosteneckých 4 x 100m svojí štafetu, která před týdnem běžela klubový rekord 50.22 a měla šanci na dobré umístění na MČR. K Januškové a Petrikovičové se přidala ještě Šárka Sabadinová a starší žákyně Aneta Tiralová. Přes problém s předávkou na prvním úseku štafeta zaběhla čas 50.49 a skončila na výborném šestém místě.
V oštěpu měla daleko větší ambice Tereza Kristková. Očekával se od ní postup do osmičlenného finále a výkon za 40m, ale zapracovaly nervy a Tereza předvedla 36.74m a to stačilo na dvanácté místo.
V měsíci září  proběhne mistrovství republiky žactva v Plzni a i tam bude mít chebský Union svá želízka v ohni, ovšem záleží na tréninkové píli přes prázdniny.
Nyní už funkcionáři pilně pracují na Velké ceně Chebu (29.7.2014 od 18.00), na kterou zvou fandy dobrého sportu a kde se představí mistři světa Collins, Maslák a Hejnová a další hvězdy české atletiky. Už se těšíte?