David Richter patří k elitě dorosteneckého sprintu v České republice.

Atletické mistrovství dospělých.
7.2.2014
„Chebský“ Kim Collins zvítězil na mítinku v O2 Aréně!
7.3.2014
Vše

David Richter patří k elitě dorosteneckého sprintu v České republice.

Z atletického mistrovství České republiky dorostu se sice chebští atleti vraceli sice bez medailí, ale za výkony, které předvedli, se nemusí vůbec stydět.
Nejvíce spokojený byl trenér Jacek Přibáň s výkony „bílého Bolta“ – Davida Richtera. David se nejdříve časem 7.24 (o setinu za svým osobním rekordem) probil do finále na 60m a tam stejným časem dokázal získat sedmé místo mezi elitní osmičkou českých dorosteneckých sprinterů. David poměrně hodně narostl do výšky a v Chebu trénovat starty, které jsou ve sprintu základem, je prakticky nemožné. Tělocvičny jsou příliš krátké, takže je to o strachu, jak se vlastně ve velké  rychlosti zastavit. 
Pak ale přišel běh na 200m a tam David předvedl výkon z říše snů! K závodu nastupoval s časem 23.37 a trenér se domníval, že dokáže zaběhnout čas tak kolem 23.10 – 23.20 sek. Richtr ale odstartoval dvoustovku ve velkém stylu. Fantasticky vyběhl obě halové zatáčky a v konci se ve finiši zmáčkl a bylo z toho nový rekord chebského Unionu – 22.78!! Ten před Davidem držel Jirka Janoušek, který později reprezentoval Českou republiku na halovém mistrovství Evropy v Janově….
Markétě Petrikovičové se nepovedl start na 60m a tak čas 8.32 sek.,patří k jejím letos nejhorším. Lepší už to bylo na 200m, kde Markéta zaběhla 26.86 a o setinu si vylepšila letošní maxim.
Sára Janušková přijela do Prahy ve výborné formě, svědčily o tom její poslední tréninky na „zlaté dráze“. Závod na 400m ale skončil katastrofou tak, jak se to někdy ve sportu stává. Sára rozběhla závod výborně, ale po seběhu do prvé dráhy, udělala taktickou chybu a došlo ke kolizi s vedoucí závodnicí. Sára zaklopýtala a prakticky po 150m rozebíhala závod znovu V závěru závodu jí už došly síly a postup do finále byl pryč. O tom, že Sára formu měla svědčí i to, že přes kolizi běžela svůj letošní nejlepší čas 59.24, ale zcela určitě měla na čas o sekundu rychlejší, kterým by se do kýženého finále dostala.
Po pár dnech odpočinku a povinném sledováni halového mistrovství světa v Sopotech, se atleti chebského Unionu, začnou připravovat na letní sezónu, která je pro ty, kteří nemůžou trénovat přes zimu v hale, daleko příjemnější a slibuje ještě větší zlepšení výkonů