Májové závody na dráze K. Vary – 1.5.2018
Memoriál M.Kitzbergera – Ostrov 8.5.2018
10.5.2018

Chodovská tretra 5.5.2018

Chebští atleti na Chodovské tretře

Dalším závodem ze série zahajovacích atletických mítinků v Karlovarském kraji byla populární Chodovská tretra. Výborné slunečné počasí, ale trošku silnější vítr, to všechno poskytovalo atletům velmi dobré podmínky k výkonům.
Dařilo se sprinterům, kteří si odvezli z Chodova cenná vítězství. 100m žen vyhrála Kateřina Jarošová (12.93) a mezi muži byl nejrychlejší David Richter (11.02).
Tradiční distancí na tomto mítinku je běh na 300m, který se stal rovněž kořistí chebských sprinterů, hlavně mužská třístovka byla velkou chebskou exhibicí. Vítěz D.Richter běžel výborných 35.84 sek. a za ním dorostenci v osobních rekordech – 2 . Lukáš Petrikovič (37.01), 3. Standa Sztrapek (37.16), 4. Daniel Vaidiš (37.17). Starší žáky vyhrál Mathias Langmaier (38.82) a mladší Jan Šveňha (45.31). Mezi žákyněmi byla třetí Monika Šebestová (45.08).
Výborně Union reprezentovali i předžáci – Martin Aust vyhrál 60m (8.92), třetí skončil Štěpán Němeček (9.22) a druhá mezi děvčaty sprintovala Martina Kapicová (9.42). Jan Šmrha byl nejrychlejší mezi překážkáři na 60m ((11.40).
Výborně zahájila sezónu i starší žákyně Markéta Boučková, která v kouli předvedla nový osobní rekord (10.87m).