MC Chebu 8.5.2014
9.5.2014

Chodovská tretra 3.5.2014

Atleti z Chodova s plnou náručí medailí.

Další úspěšný závod, který chebští atleti absolvovali, byla populární „Chodovská tretra“.
Závod se vyznačoval obrovskou zimou s které by se snad radovali jenom Eskymáci, kdyby atletiku dělali …. Přesto, dobře připravení atleti chebského Unionu získali 14 medailí!
Snad největším překvapením byl výkon staršího žáka Adama Študlara. Po druhém místě na  60m (7.72) nastoupil na běh na 800m a vyrazil takovým způsobem, že si jeho trenér Jacek Přibáň myslel, že si popletl délku trati, což by u roztěkaného a nesoustředěného Adama nebyl žádný problém. Ale to, co Adam předváděl, bylo něco z říše atletických zázraků. Nejen, že udané tempo vydržel, ale v závěru ještě zrychlil a výsledkem byl zlepšený osobní rekord o 10 sekund  na 2:09.31 min. a třetí pozice v českých tabulkách!
Dvojnásobného vítězství dosáhla mladší žákyně Kateřina Jarošová, kterou připravuje Petr Ti rala. Zvítězila na 60m (8.43) a první byla rovněž na 300m (44.74). Union měl í vítězku na 300m starších žákyň Anetu Tiralovou (45.39), která ale závody na delší tratě rozebíhá velmi bojácně a pouze v závěru využívá své dlouhé postavy.
Dorostenka Jana Danihelková neměla na programu svou disciplínu  – oštěp, přesto dokázala vyhrát kouli (9.41m) a byla druhá v disku (17.98m). Stříbrnou medaili na 300m starších žákyň si zajistila výkon 48.08 sek. Kristýna Utíkalová.
Šestkrát stáli borci  chebského Unionu na třetím stupínku. Ve starších žácích – Petr Pinc na 300m (47.36), v kouli – Matěj Kliment (8.54) a v disku  Jan Lališ (25.38). V mladších žácích  na 300m Adam Had (48.75) a na 800m Lukáš Petrikovič (2:46.51) a v atletickém předžactvu na 60m Petr Špreňar (9.03)
Mezi muži a ženami startovali i dorostenečtí reprezentanti klubu a oba se umístili těsně pod stupínky vítězů. Markéta Petrikovičová finišovala jako čtvrtá na 100m (13.01) a pátá doběhla na 300m (43.17). David Richter byl dvakrát „bramborový“ ve výborných časech – 100m (11.35) a 300m (36.14).
Ted‘ čeká ty nejúspěšnější o víkendu start II. ligy v Pacově. Věřme, že za úplně jiného počasí.