Bělská pětka v přespolním běhu – Bělá nad Radbuzou 13.4.2019

Tři medaile z přespoláku.

Atleti chebského Unionu se zúčastnili posledního přespolního běhu jarní sezony a ted´se již soustředí na závody na dráze, které začínají v sobotu 27. dubna na Zlaté dráze.
V Bělé proběhl již 21.ročník „Bělské pětky“ a tento závod byl zároveň mistrovstvím Plzeňského kraje, takže konkurence byla obrovská.
Přesto se chebští vraceli se třemi medailemi – jednou zlato (junior Vítek Fiala) stříbro (dorostenec Jan Šebo a bronz (starší předžákyně Martina Kapicová).
I ostatní atleti bojovali se špičkami z plzeňského kraje úspěšně. Michal Ševčenko (10let) doběhl šestý, v mladších žákyních byla Nina Peterková pátá, Kateřina Lepší devátá a Eva Vokáčová třináctá.. Chebské starší žákyně se budou v sezoně spíše věnovat spíše sprintům a tak jejich umístění tomu odpovídalo – 12. Kateřina Hynková, 13. Klára Kompitová, 14. Adéla Králová, 15. Amálie Šalátová.
Rovněž starší žáci doběhli ve středu startovního pole – 12. Matyáš Kubka a 17. Jakub Halla. Dorostenec Daniel Vaidiš obsadil své tradiční čtvrté místo, ale medailista z MČR v hale na 800m se již těší na dráhu, kde je o třídu lepší!
Dalším velkým úspěchem byla místní tombola, kde Nina Peterková vyhrála velkou rybu – Amura – a tak bylo u Peterků postaráno o večeři.
Chebští atleti ted‘ mají před sebou velikonoční soustředění v Domažlicích a v sobotu 27.dubna zahajovací závody na Zlaté dráze. Přijd‘te se podívat.