Atletické mistrovství ČR – Jirka Gregor čtvrtý!

Tuto sobotu a neděli se koná Mistrovství ČR juniorů, juniorek a dorostu v Praze.
6.8.2013
Jak to bylo ve finiši MČR v běhu na 800m ?
6.8.2013

Atletický gigant – tak je nazýváno atletické mistrovství České republiky juniorských a dorosteneckých kategorií, které se uskutečnilo o víkendu v Praze v hale ve Stromovce. Chebský Union reprezentovali dva borci – půlkař Jirka Gregor a sprinter Miroslav Sabadin.
Úkolem obou byl postup do finále svých soutěží.
Jirka Gregor v letošní halové sezóně příliš nezávodil a spolu se svým otcem se spíše soustředili na to, aby se jim vyhnula chřipková epidemie, což se jim povedlo. Jirka překvapil už v rozběhu, kde konečně zúročil zkušenosti, které má a zvítězil v čase 2:00.52 min., pravdou ale bylo, že do finále na 800m postoupili borci v rozmezí dvou sekund a tak se čekala velká bitva. V nedělním osmičlenném finále Jirka začal opatrněji, držel se kolem šestého místa a necpal se dopředu, až při nástupu do posledního dvěstěmetrového okruhu zkusil zaútočit na třetí pozici, ale jeho nástup nebyl dost razantní a tak musel počkat na závěrečnou rovinku a do poslední chvíle se zdálo, že bronzovou medaili do Chebu přiveze. Chyběl jeden krok (0.16sek.) a Jirka by to dokázal. Přesto čtvrté místo a skvělý osobní rekord (1:57.11) je důkazem toho, že atletika se dát dělat i ve veliké zimě a na malém hřišti v Chebu.
Míra Sabadin byl dalším atletem chebského Unionu, který měl na to, aby postoupil do finále, ale na trati 60m, kde rozhodují opravdu setiny sekundu o postupu, musíte být zkoncentrováni opravdu na každou maličkost. Míra se na startu 60m představil opravdu skvěle, jeho reakce byla daleko nejrychlejší ze všech (0.111) – tohle předvádí skutečně ti nejrychlejší američtí nebo jamajští sprinteři na největších závodech na světě! Ale Míra zatím mezi tréninkovými prostředky nemá činku (což je v jeho věku dobře), takže v průběhu trati nebyl tak rychlý, jako je jeho letošní nejlepší čas na 60m (7.03) a doběhl na prvém nepostupovém místě (7.12), když mu chybělo 0.03 sek. na finále! Sprinterské štěstí mu nepřálo ani na 200m, kde běžel výborných 22.73 a celkově skončil sedmý, když do finále šlo pět nejrychlejších, přesto jeho vystoupení musíme hodnotit jako velmi úspěšné.
Ve druhé pražské hala probíhalo v sobotu žákovské mistrovství Ústeckého kraje, které bylo poslední prověrkou před mistrovství republiky žactva, které je začátkem března.V chebské nominaci jsou tři atletky, které mají opět šanci úspěšně bojovat ve štafetě 3x300m. Markéta Petrikovičová má týden před mistrovstvím´výbornou formu – vyhrála 300m (43.54) a zaběhla si tak letošní nejlepší výkon. Soňa Vejražková běžela rovněž dobře (45.35), ale ještě by to chtělo o něco zrychlit. Bohužel nestartovala Josefina Duchková, která byla zdravotně indisponována. Ve chvílích, kdy bude vrcholit mistrovství Evropy ve švédském Göteborgu, budou tato tři děvčata bojovat o medaile v Jablonci. Držíme palce.