Atletické mistrovství žactva bez překvapení.
7.8.2014
Ministr školství, mládeže a sportu PhDr. M. Chládek v Chebu dne 5.4.2014
9.4.2014

Atleti Unionu si zazávodili v Tachově.

Ještě před zahájením dráhové sezóny si chebští atleti zajeli otestovat svojí formu na přespolní běh do Tachova. Trat‘ vedla po velké louce, takže trenéři měli neustálý přehled o závodním postavení svých svěřenců.
Vítězství do Chebu si odvezla devítiletá Zuzana Študlarová, když těsně před cílem se dostala před svojí klubovou kolegyni Adrianu Desenskou. Ve stejné kategorii se blýskl druhým místem Tomáš Zikmund a šestý skončil Vilém Řepa.
Pak už chebští na medaile nedosáhli, přesto jejich výsledky ve srovnání s atlety z  Plzeňského kraje nebyli špatné. Děvčata (2003 – 2004) bojovala v osmnáctičlenném poli a nejlépe si s tím poradila čtvrtá Monika Šebestová a šestá Klára Siglová. Stejně staří kluci dopadli  prakticky stejně – pátý Petr Špreňar a šestý byl Vít Študlar. Rovněž mladší žákyně Kateřina Bílková doběhla šestá a její kolega Lukáš Petrikovič byl osmý.
Ve starším žactvu přibyly další dvě „bramborové“ medaile, které získali Barbora Lučanová a Adam Študlar. Pátá byla Kristýna Utíkalová. V dorostu chebský Union reprezentovali spíše sprinteři, pro které už délka tratě (3.000m) byla pořádným soustem. Pátá byla v cíli Markéta Petrikovičová i Lukáš Osinek, šestá Šárka Sabadinová a Ondřej Stolař.
Mezi ženami-amatérkami si to rozdaly na trati (5.000m !!) maminky chebských atletů a doběhly v pořadí od třetího do pátého místa – J.Študlarová, M.Bečvářová a J.Siglová.
Chebští atleti mají před závodní sezónou na dráze poslední měsíc a půl na přípravu. Někteří si dokonce jedou zatrénovat do Itálie a Španělska. Ale velká většina opět zavítá do Domažlic, kde si již po několik let o Velikonočních prázdninách dolad’ují formu.
První závod „chebáci“ absolvují 22.4. v Chodově a na sobotu 26.4. je připraven zahajovací závod na „Zlaté“ dráze. Nezapomeňte, že Velká cena  města Chebu, naplněná opět velkými hvězdami, má svůj termín 29.7.2014.