Atletické úspěchy v národní lize.

Tři vítězství a klubový rekord na 4x100m předvedly ve II.národní lize v Sušici atletky chebského Unionu. Dvanáct let starý dorostenecký rekord ve štafetě na 4 x 100m (50.92) překonala štafeta ve složení A.Tiralová, M.Petrikovičová, Š.Sabadinová a S.Janušková časem 50.22 sek. a sprinterky se tak nominovaly na mistrovství republiky o tomto víkendu v Třinci!
Markéta Petrikovičová se stala poprvé nejrychlejší sprinterkou ligy, když vyhrála 100m za 12.83 sek., a že je ve formě potvrdila i druhým místem na 200m za 26.17 sek. Sára Janušková sice poběží na mistrovství 800m, kde je momentálně tabulkově na pátém místě, ale její vítězství na 400m 58.94 sek. velmi potěšilo a že má i rychlost potvrdila během na 100m (13.17) Třetí vítězství přidala hostující Nikol Šustrová v oštěpu 39.18m.
Družstvu opět výrazně pomohla, ne úplně zdravá Lucka Břicháčková, svými třemi pátými místy – ve skoku do dálky (4.74m), v trojskoku (9.38m) a v běhu na 100m překážek (18.35). Další body za pátá místa přidaly Kristýna Utíkalová na 800m (2:39.42), v osobním rekordu na 400m překážek (75.05) Martina Láská.
Celý tým povzbuzoval pětici vytrvalkyň v běhu na 5000m. Na pátém místě doběhla nejmladší z nich Štěpánka Brožková (21:05.64), osmá skončila Anička Bednaříková (22:16.75). Desátá byla v cíli Jitka Študlarová (23:17.06) a obdiv zaslouží i dvě další Marcela Bečvářová (24:26.67) a Jitka Siglová (24:45.22).
Lucka Prokopová, která předchozí dvě kola vyhrála jak na 100m, tak na 200m, byla hodně unavená po týdenním pochodovém kursu a na jejích výkonech to bylo znát – 100m 13.21 a 27.16 sek. Starší žákyně Aneta Tiralová naopak běžela výborně 100m (13.15) stejně jako Šárka Sabadinová (13.30) a 200m za 27.14.
Potěšilo i zlepšení Davida Richtra na 100m (11.26), což je osobní rekord a výborná byla i dvoustovka, kde skončil David na třetím místě (22.69) a v českých tabulkách je časem 22.23 na čtvrtém místě! Jan Toncar opět zrychlil v běhu na 400m překážek (63.28) a skončil čtvrtý.
Chebští atleti ve středu startují v Mariánských Lázních na Memoriálu Hanky Trejbalové a v pátek pak odjíždí pětice dorosteneckých reprezentantů Unionu na mistrovství republiky do Třince a všichni se pak představí v Chebu na Velké ceně 29.7. (úterý) od 18.00 hod. Spolu s nimi na startu budou mistři světa Pavel Maslák, Zuzana Hejnová, Kim Collins a další české špičky!!!
Atleti Unionu Vás zvou na velkou atletiku na „zlatou dráhu“ do Poohří!