2.kolo OMD mužů a žen – Plzeň 8.6.2019

Atletický rekord Markéty Petrikovičové.

O víkendu na atletickém stadionu Škody Plzeň se uskutečnilo druhé kolo mistrovství Západočeské oblasti v kategorii mužů a žen..
O velké překvapení se postarala Markéta Petrikovičová, která studuje v Praze FTVS a prakticky se atleticky (kromě ostatních sportů) připravuje mimo Cheb. Poprvé v kariéře běžela 400m překážek a hned překonala klubový rekord časem 66.14 sekund (ten držela z roku 1988 (!) Lucka Němečková časem 67.90) a splnila tak limit účasti na mistrovství ČR do 22 let.
Výborné byly i sprinterky na 100m, které v protivětru přes 2 metry vyhrály 100m – Adéla Králová (13.38) a Kateřina Uhlová (13.42). Z vítězství se radovaly i na 200m. Vítězkou byla M.Petrikovičová (27.01) a třetí skončila K. Uhlová (28.20) a dokonce na 400m obsadila chebská děvčata první tři místa – Kateřina Hynková (63.93), druhá Viktorie Babyncová (64.38) a třetí Monika Šebestová (68.04). Ta ještě bodovala pro tým druhým místem na 800m (2.32.74) a za ní třetí skončila Linda Ubryová (2:34.11). Sprinterky na 4x400m rovněž doběhly na první místě v čase 4:24.97 min. Zuzana Krutinová vyhrála výšku (141cm) a Veronika Maydlová skočila do dálky 465cm, což stačilo na třetí místo.
Celkově skončily chebské atletky na druhém místě.
Mezi muži se dařilo Janu Šebovi, který vyhrál 400m (53.55) a 800m (2:06.94). Vítězem běhu na 5000m se stal Vítek Fiala v čase 16:15.06 min., a 400m překážek rovněž bylo rovněž kořistí chebského atleta. Vyhrál Petr Pinc v čase 63.47 sek.
O tomto víkendu jedou chebští atleti do Bíliny, kde chtějí své letošní výkony, v případě dobrého počasí, ještě vylepšit.