18.ročník memoriálu J.Machta v přespolním běhu – Tacho 26.3.2017

OMJ Karlovarského kraje předžactva v hale – Praha Strahov 12.3.2017
10.3.2017
oddílový přebor žactva v přespolním běhu + setkání s J.Kratochvílovou – Cheb 31.3.+1.4.2017
10.3.2017

Velké úspěchy na prvním letošním přespoláku.Pravidelně každý rok si zajedou atleti chebského Unionu na přespolní běh do Tachova – Memoriál Josefa Machta. Přehledná trat‘, letos slunečné počasí – to všechno dávalo předpoklad k výborným výkonům. Chebští měli za soupeře atlety z okolí Tachova, přijeli i z Klatov, Přeštic, Domažlic, Plzně a Stříbra.
Celý Memoriál začal pro Union skvěle! Hned první dvě soutěže znamenaly dvě vítězství a třetí místo. Kategorii nejmladších žákyň vyhrála z přehledem Tereza Staňková, nejmladší kluky Jan Schweiner a bronzový doběhl Ondřej Petrikovič.
A medaile pršely i v ostatních kategoriích. V mladší přípravce doběhla třetí Martina Kapicová a ve starší dokonce chebští okupovali na stupíncích dvě místa – druhá byla Nina Peterková a třetí Tereza Skalová.
Pak přišla dvě čtvrtá místa – David Šaghy ve starší přípravce a v mladších žákyních Linda Ubryová. Výborné výkony podali starší žáci. Stříbrný z mistrovství republiky Stanislav Sztrapek byli v Tachově druhý a záda mu třetím místem „kryl“ Jan Šebo.. V dorosteneckých kategoriích Barbora Lučanová skončila třetí a Vítek Fiala doběhl dokonce druhý.
Musíme pochválit i dvě ženy v barvách Unionu – v kategorii 1968-1977 cílovala Jitka Siglová jako druhá a hned za ní na třetím místě doběhla Marcela Bečvářová.
Atlety chebského Unionu čekají ještě dva starty na přespolních bězích – mistrovství klubu a Bělská pětka, tím skončí pro chebské sezóna přespolních běhů a 26. dubna se představí na „zlaté“ dráze v Chebu, spolu s atlety z celého karlovarského kraje na zahajovacích závodech sezóny 2017.