Atletický gigant úspěšný pro chebské atlety.Atletické soutěže se rozbíhají na plné obrátky a tak si na sušickém stadionu dalo dostaveníčko mladí tří spolupracujících krajů – Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského – v dorosteneckých a juniorských kategoriích.
Atletický „gigant“ byl velice úspěšný pro dva juniorské týmy chebského Unionu, které se prosadily v této konkurenci a oba obsadily druhá místa, čímž si již ted´ zajistily postup do podzimního finále České republiky, které budou hostit Pardubice.
V soutěži patřil k absolutní špičce chebský sprinter Matěj Nádhera (ještě dorostenec !!), který zvítězil na 100m ve skvělém čase 10.80 sek. a byl druhý na 200m, rovněž v čase, který bere dech – 21.52 sekund! Škoda, že u obou běhů byl vítr silnější, než je atletickými pravidly povolená podpora do zad – více jak dva metry za sekundu….
Na 200m se prosadil i David Richter (22.01), který sezónu, kvůli zranění „rozjíždí“ pomaleji a protože se dařilo i ostatním sprintérům na 100m – Lukáš Osinek (11.72) a Tomáš Kůtek (11.85) dávají tyto výkony šanci, že Union může postavit juniorkou štafetu, která bude
mít šanci i na mistrovství České republiky v Jablonci. Pochopitelně, že junioři vyhráli v tomto složení štafetu na 4x100m (44.15).
Poprvé v životě si běžel 400m starší žák Stanislav Sztrapek a všechny překvapil časem 52.92 sek.(!!). Stejně starý Daniel Vaidiš doběhl třetí na 800m v osobním rekordu 2:07.37 a Vítek Fiala rovněž v „osobáku“ si „střihnul“ 3000m za 9:49.56 min. Skok do dálky si vyzkoušel David Richter a výkonem 5.96m skončil druhý, před Lukášem Petrikovičem 5.67m.
Rovněž chebské juniorky se nenechaly zahanbit a tradiční opory sbíraly bodík po bodíku ve prospěch týmu. Sprinterka Kateřina Jarošová se prosadila na 100m – čtvrtá v A finále (12.79) a třetí na 200m (26.19). Markéta Petrikovičová vyhrála B finále (12.69) a doběhla druhá na 200m (25.98). I další sprinterky potvrdily, že v Chebu vyrůstají rychlé „holky“. Kateřina Uhlová (100m 12.92), Šárka Sabadinová (100m 13.11 a 200m 26.90), Aneta Tiralová (100m 13.19 a 200m 26.59). I tady děvčata doběhla na prvním místě ve štafetě 4x100m v čase 50.12.
Adélka Hanykýřová stála rovněž poprvé na startu běhu na 400m a dopadlo to výborně – šesté místo v čase 65.31 sek. Beata Sanvenero se v běhu na 800m nezalekla svých starších soupeřek a v čase 2:33.62 obsadila výborné třetí místo. Třetí byla i Barbora Lučanová na 3000m (11.46.13) Body za třetí místo v dálce přidala Veronika Maydlová (4.86m).
Některé z těchto atletů uvidí chebské veřejnost na Velké ceně, která bude na „zlaté“ dráze 27. července za účasti české atletické špičky!