1.kolo I.ligy + II.ligy mužů a žen – Č.Budějovice + Bílina 4.7.2020

Červenec 2020
8.7.2020

Fantastický čas sprintera Davida Richtra!

Tři dlouhé roky se čekalo v chebském Unionu na zlepšení rekordu mužů na 100m. David Richter si dokonce až po čtyřech letech vylepšil osobní rekord, který je tedy zároveň klubovým rekordem na 100m na fantastických 10.75 sek.!!

Čtyři atleti hostují v I. lize za Triatlet Karlovy Vary a právě při prvním kole této soutěže v Českých Budějovicích se David prosadil a běh na 100m vyhrál, zároveň si tak o nominaci na mistrovství republiky, které bude letos 8.-9. srpna v Plzni. Osobní rekord běžel David i na 200m a opět výborný čas 21,90.

Výborně závodil i mílař Jan Šebo, který doběhl na 1500m ve svém osobní rekordu (4:04.49) a   je v  českých juniorských tabulkách na sedmém místě!

Po svalových problémech se vrací do formy další sprinter – Lukáš Petrikovič – který v Č. Budějovicích skončil pátý na 100m za 11.21 sek.!

Další tři borci hostující ve Startu Karlovy Vary ve II. lize si v Bílině rovněž vedli velice dobře. Dorostenec Mathias Langmaier si zaběhl rychlou stovku v osobním rekordu 11.62 sek. a  další osobní rekord si vytvořil ve své premiéře na 400m překážek (58.75) – „osobák“ na této trati běžel i Václav Zýka časem 60.66 sek. Na výborném čtvrtém místě se umístil v běhu na 5000m Vítek Fiala (16:51.66) a i on přispěl k úspěchu celého týmu.

Další ligová kola budou 18. a 19. července a chebští atleti budou opět patřit k oporám karlovarských týmů.

Všichni tito borci se představí na 40. ročníku Velké  ceny města Chebu, který je na programu 27.8. od 17.00 hodin na rychle „Zlaté“ dráze v Chebu. Na startu opět přivítají pořadatelé špičkové české atlety a atletky, kteří se těší na skvělé chebské diváky!