Světová atletika má svou Diamantovou ligu a západočeská atletika má seriál Velkých cen. Prvních z nich byla v Klatovech a hned po ní byla Velká cena Sušice.

Chebským atletům se na obou Velkých cen dařilo a dali o sobě hodně vědět, i tím, že svými výkony se zařadili hodně vysoko v českých atletických tabulkách.

Na obnovené Velké ceně Klatov zazářila chebská děvčata v běhu na 300m. Hlavně Markéta Petrikovičová, která se poprvé dostala pod hranici 42 sekund a časem 41.96 skončila na skvělém druhém místě! O nic pozadu nezůstala Soňa Vejražková a svým třetím místem (42.99) udělala radost trenérovi Jacku Přibáňovi, stejně jako Sára Janušková (43.44) a Šárka Sabadinová (43.91). Soňa Vejražková se probojovala do finále běhu na 100m v osobním rekordu časem 13.34sek, kde doběhla šestá za 13.50. Markéta Petrikovičová rovněž v „osobáku“ 13.06 sek. si zajistila postup, ale finále již neběžela, šetřila síly na 300m, což se vyplatilo.

Gala mítinkem byla Velká cena Sušice. Na startu byla bronzová z OH v Londýně Zuzana Hejnová, která Sušici předvedla nejrychlejších 300m překážek ve světové historii 38.75 sek.!! Diváci bouřlivým potleskem přivítali i dvojnásobného mistra Evropy Pavla Masláka na 400m, který v Sušici běžel fantastických 32.47sek. na 300m Na startu běhu na 1000m byl loňský stříbrný z halového mistrovství světa v Istanbulu Jakub Holuša, který pochopitelně kilometr vyhrál v čase 2:22.14.

Skupinka chebských atletů tak měla obrovskou možnost pozorovat rozcvičování a samotný výkon těchto hvězd světové atletiky, kteří hned druhý den odlétali na Diamantovou ligu do čínské Šanghaje… Obrovská škola pro mladé sportovce.

Junior Jirka Gregor běžel v této konkurenci kilometr a doběhl pátý v osobním rekordu 2:37.48 min., což na první závod v letní sezóně je dobrý počinek, zvláště v době, kdy se Jirka připravuje na maturitu. Žákyně Markéta Petrikovičová dokazuje, že po soustředění v Itálii je ve velké formě. Vyhrála 60m (8.18) a byla celkově šestá na 300m (41.70) Oba výkony jsou skvělými osobními rekordy této sprinterky.Vytáhly se i další děvčata – Soňa Vejražková opět běžela pod 300m sekund (42.90) a Šárka Sabadinová jásala nad novým „osobákem“ na 300m (43.23 – loni měla nejlépe 44..72!). Na stupínky vítězů si vyskočil i Adam Študlar za běh na 60m (8.28) a i on běžel výborně ve čtvrtém běhu 300m (v prvním startoval mistr Evropy) za 42.17sek.

Již příští týden v neděli má mladší a starší žactvo krajské mistrovství jednotlivců ve Stříbře. Chebští trenéři věří, že počet medailí bude někde za hranicí dvou desítek!