OMJ mladšího žactva ve víceboji a 1.kolo OMD mladšího žactva – M.Lázně 14.5.2018

Atletické zlato z Mariánských Lázní

SKP Union má nejvšestranějšího atleta v kategorii v mladšího žactva! Stal se
jím na krajském mistrovství jednotlivců v pětiboji Jan Šmrha, který dokázal svými výkony všechny soupeře porazit – 60m překážek běžel za 11.26 sek. 60m za 8.81 sek., v dálce skočil 4.09m, kriketovým míčkem se dostal do vzdálenosti 38.70m a v závěrečném běhu na 800m, kde skočil celkově druhý, běžel čas 2:31.01 min. a celkový bodový součet měl Honza 1585 bodů.
Dobře závodili i jeho kolegové z Unionu – čtvrtý skončil Jan Šveňha (1289 bodů), dvanáctý Matěj Denk (923).
Zatímco chlapců bylo 25, pole děvčat bylo daleko širší – závodilo 50 (!) atletek. Prosadit se do prvé desítky už znamenalo něco umět, ale to nebyl problém v případě čtvrté Lindy Ubryové, která získala celkem 2071 bodů za výkony – 60m přek 11.38, 60m 9.32 sek. ve skoku do dálky 3.92m, v hodu míčkem 38.53 a 800m za 2:48,36 min. Devátá byla Lucie Mašková (1880b) a společně na 12, místě skončily Amálie Šalátová a Adriana Finková se ziskem 1822 bodů.
Tato soutěž byla i soutěží družstev, kde se oba chebské týmy umístily na druhém místě – za Triatletem K.Vary – a zajistily si postup na podzimního finále Západočeské oblasti v Plzni.