Atletická halová sezóna 2013 zahájena.

Po dlouhých deseti letech se obnovila spolupráce mezi pražským Olympem a chebským Unionem ohledně pořádání halových závodů tzn. Olympcupů. Jsou to závody, které jsou pořádány hlavně pro atletické kluby, které jsou ze vzdálenějších krajů od Prahy a které mohou přijet autobusem se všemi kategoriemi – od nejmladšího žactva až po dospělé.
Bohužel za deset let dost výrazně poklesl zájem o sport jako takový, atletiku nevyjímaje a účast nebyla nijak výrazná. Před lety na jednom z Olymcupů startovalo na tisíc zájemců – ted‘ v sobotu to bylo tak něco kolem 200-250 lidí. Jedna z příčin možná rovněž byla otázka prázdnin, které v Praze ještě byly, ale i tak se této populaci hýbat moc nechce….
Přesto to byly závody kvalitní a k radosti pořadatelů byly ozdobeny českým žákovským rekordem v běhu na 300m, kdy pražská Anička Kerbachová (ročník 2000!!) zaběhla skvělých 40.19! Dva rekordy si odvážejí i chebští atleti, což na začátek sezóny a na první závody je výborné. Sprinter Miroslav Sabadin přišel do haly ze zkoušky v divadle na Zábradlí, kde večer hrál „na prknech znamenající svět“ a vystřihnul na ovále 150m za 16.91 ! Druhý rekord zaběhl Jirka Gregor v běhu na 500m (1:08.20) a v této disciplíně se v dlouhodobých tabulkách Unionu posunul před svého atleticky úspěšnějšího otce.
Výborný osobní rekord si vytvořila žákyně Markéta Petrikovičová na 150m (20.11) a běžela 300m v tom rekordním běhu za 43.94 a to ještě v šesté „horské“ dráze. Na 150m běžel rychle i další junior Petr Tirala – jeho čas 17.41 je jeho nejrychlejším časem v hale. Dvojnásobným vítězem byl žák David Richter, který vyhrál 60m (7.60) a v průměrném čase běžel 300m (39.95) a i to mu stačilo na vítězství. Chebská děvčata mají z loňského roku medaile ve štafetě na 3x300m a chtěli by se i letos umístit na předních místech na mistrovství ČR, přestože dvě (Janušková a Desenská) již startovat nemohou (dorostenky) a tak trenér Jacek Přibáň sledoval výkony dalších adeptek do štafety, ale do spokojenosti je ještě daleko. Překvapila Josefina Duchková (45.52), naopak nedařilo se Soně Vejražkové (46.58), Markéta Petrikovičová je oporou.
Dorostenka Sára Janušková pro nemoc nestartovala a tak pozornost byla upřena na Nikolu Desenkou, která se ale ještě pohybuje v„zimním spánku“ a tak její výkony tomu odpovídají (60m 8.56, 150m 21.31, 300m 45.43). Pochválit musíme mladší žákyně – Aneta Tiralová běžela výborně jak 60m (8.86), tak 150m (21.53) a Kateřina Jarošová už atakuje hranici 9 sekund na 60m (9.02).
Tento týden si chebští opět zopakují svojí pořadatelskou úspěšnost, protože v hale pražského Olympu se uskuteční Olympcup XII. a věří, že tentokrát již hlad po závodění bude větší než minulou sobotu.