Atleti závodili v Ostrově

Posledním atletickým závodem z řady těch zahajovacích byl „Memoriál Miroslava Kitzbergra“ v Ostrově. Mítinku se zúčastnila nejen celá špička z Karlovarského kraje, ale i funkcionáři a trenéři, kteří svojí přítomností uctili památku skvělého trenéra a kamaráda, který hodně chybí…
Chebským se na novém stadionu hodně dařilo a nebýt tak silného větru do zad v cílové rovince, mohli si odvézt mnoho osobních sprinterských rekordů.
60m vyhrál Adam Had v čase 7.76 sek., třetí skončil Mathias Langamier (7.83). Mezi ženami byla druhá nejrychlejší Kateřina Jarošová (8.15) před Kateřinou Uhlovou (8.19).
Vítězství Markéty Petrikovičové na 100m (12.82) bylo příjemným překvapením (Markéta studuje FTVS v Praze a atletice se tolik nevěnuje), třetí sprintovala v čase 12.96 K.Uhlová. Výborným časem na 100m (10.95) se prezentoval David Richter a dokazuje, že se vrací do své bývalé formy.
Nádherným závodem byl běh na 500m, který byl plně v režii chebských běžců.
Tempo udával Daniel Vaidiš, ale v cílové rovince neodolal útoku svého klubového kolegy Stanislava Sztrapka, který nakonec zvítězil ve výborném čase 1:08.97 min. Druhý D.Vaidiš zaběhl rovněž kvalitní čas 1:09.59.
Tuto sobotu budou ženy a muži bojovat v Nýřanech na I. kole mistrovství družstev Západočeské oblast. A další týden je už na pořadu krajské mistrovství jednotlivců v Domažlicích.