V Jablonci se konalo poslední MČR na dráze v letošním roce a to žactva. Také naši atleti se tohoto mistrovství zúčastnili, ale tentokrát se jim nedařilo, tak jak jsme si přáli. Medaile byly hodně vysoko a finálové umístění nám unikalo těsně. Nejlépe se vedlo nováčkovi mistrovství D.Vaidišovi, který bojoval v běhu na 800m jako lev o postup do finále, ale nakonec mu k tomu chybělo pouhých 0,4s. Celkově obsadil časem 2:07,81min (osobní rekord) desáté místo a je velkým příslibem do dalšího roku, protože je v kategorii žactva prvním rokem. Dále bojovala na trati 60m K.Jarošová a časem 8,11s obsadila v rozběhu třetí místo. K postupu do finále jí chybělo smolných 0,03s a celkově skončila dvanáctá. V běhu na 150m vyběhla výborně zatáčku, ale došly jí síly na posledních dvaceti metrech a postup do finále jí unikl. Časem 19,77s obsadila čtrnácté místo. Na trati 150m jsme měli ještě prvním rokem žákyni K.Uhlovou, která zaběhla tuto trať za 20,50s. V individuálních bězích byla vidět i A.Hanykýřová na 200m překážek. Časem 32,01 zaostala těsně za svým osobním rekordem, ale na účast ve finále to také nestačilo. Velký cíl jsme si s děvčaty dali v štafetovém běhu na 4x 60m, kde jsme měli šanci dosáhnout na páté místo. Avšak předávky se nám nepodařily a štafeta doběhla v čase 31,16s na devátém místě. Byli jsme z toho zklamáni a ani závěrečná štafeta na 4x 300m nám radost neudělala a děvčata zaběhla průměrný čas 3:04,73min. Teď nás čeká odpočinek od náročné sezóny a potom opět tvrdá zimní příprava prokládaná několika přespolními běhy. Věříme, že příští rok nám vyjde mnohem lépe, abychom byli na republikovém mistrovství opět v popředí.
ptir

Atletické mistrovství republiky žactva.Uplakaný Jablonec přivítal na pětset starších žáků a žákyň na atletickém mistrovství jednotlivců. Mezi startujícími byla i pětice atletů z chebského Unionu.
Nejlepší výkon předvedl Daniel Vaidiš, který běžel 800m. Byl to pro něj první velký závod v životě a přesto se té velké konkurence nezalekl a běžel skvěle – o pouhých 0.41 sekundy nepostoupil do nedělního finále! Odměnou mu byl kvalitní osobní rekord.
Bohužel chebská děvčata se na mistrovství nepotkala s dobrou formou a tomu nasvědčovalo i to, že si ani jedna nevytvořila osobní rekord. Velkou smůlu měla Kateřina Jarošová, které postup do finále unikl o 0.03 (!) sekundy, ale během sezóny se očekávalo, že Kačka bude běhat 60m pod 8.00 …. Nevyšel ani další sprint – 150m –čas 19.77 Kateřině na finále rovněž nestačil, tam by jí dostal jenom výkon pod 19.57 sek. Na 150m startovala i Kateřina Uhlová (20.50), ale ta v této kategorii bude moci běžet v ještě příštím roce. Ani Adéla Hanykýřová se v nedělním mokrém dopoledni svým časem (32.01) na 200m překážek nedostala do finále.
Od štafety na 4 x 60m děvčat (Uhlová, Šormová, Hanykýřová,Jarošová) očekával trenér Petr Tirala, určitě lepší umístění, než deváté místo za čas 31.16 sekund.