Gigant – 1.kolo OMD žactva, dorostu a juniorů – Klatovy 10.5.2014

Další velký úspěch chebské atletiky – na mistrovství  Čech postoupily čtyři týmy!

V Klatovech proběhlo prvé kolo soutěží družstev mládeže za účasti  týmů tří krajů – Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského a  SKP Union už po prvém kolo má čtyři postupující  družstva na podzimní mistrovství Čech!
Skvělé byly dorostenky, které dokonce vyhrály svojí soutěž před takovými týmy jako je Škoda Plzeň a nebo Sokol České Budějovice! Oporou byla Markéta Petrikovičová, která vyhrála oba sprinty – 100m (13.09) a 200m (26.66) a byla druhá ve štafetě 4x100m spolu  L.Břicháčkovou, Š.Sabadinovou a J..Danihelkovou (52.76).  Silně bodovala (18b) i Tereza Kristková, která byla druhá v dálce (4.59) a rovněž druhá  – ve své disciplíně – oštěpu (34.88m) – i když tady trenéři očekávali, po soustředění ve Španělsku , delší výkon. Lucka Břicháčková získala 17 bodů za vítězství v dálce (4.63m) a páté v běhu na 100m překážek (18.53). Výborných 16 bodů dala do společné „kasy“ týmu Jana Danihelková, za druhé místo v kouli (9.50) a čtvrté v oštěpu (32.33) a důležitých bylo i těch deset bodů Šárky Sabadinové za šestá místa ve sprintech – 100m (13.70) a 200m (28.00).
Dorostenci nestačili pouze na Sokol České Budějovice a jejich druhé místo je překvapením. Velkou hvězdou týmu je dvojnásobný vítěz ve sprintu David Richter – 100m (11.44) a na 200m (22.69!) a v dálce si skočil nový osobní rekord (5.93m) a celkově získal pro tým 31 bodů!! Skokan Lukáš Hink byl ve výšce třetí (1.66m) a ve skoku do dálky sedmý (5.53m).
Mezi staršími žáky je osobností sprinter Matěj Nádhera – dvakrát druhý – na 60m (7.49) a v osobním rekordu na 150m (17.74). Družstvo se může spolehnout i na Jana Lališe, pátého v oštěpu (37.70) a šestého na 100m přek. (17.30sek.). Nedařilo se tolik, jak se očekávalo, zraněnému Adamovi Študlarovi  na 60m sedmý (7.89). Na 150m již nenastoupil.
I mezi staršími žákyněmi se očekávaly lepší výkony u Anety Tiralové, která byla dvakrát sedmá – na 60m (8.40) a na 150m (20.37) (nejlépe bodující žákyně). Osobní rekord na 800m (2:39.44) si zaběhla Kristýna Utíkalová a získala body za osmé místo. Mimo bodování si zaběhly dvě mladší žákyně a hlavně Kateřina Jarošová byla skvělá – 60m 8.43) a 150m (20.25). Atmosféru velkých závodů si vyzkoušela i Romana Škrnová (60m 9.03 a 150m 21.56).
O tomto víkendu nastupují v Pacově atleti chebského Unionu k  I. kolu II. národní ligy a další sobotu se bude snažit žactvo přivézt opět spousty medailí z krajského mistrovství jednotlivců ve Stříbře.