finále družstev mladšího žactva západočeské oblasti – Plzeň 23.9.2016

Atletičtí sourozenci zazářili.Atletické mistrovství Západočeské oblasti družstev mladšího žactva dopadlo velmi dobře pro chebský Union. Děvčata skončila na třetím místě a kluci byli pátí – v každé kategorii se do finále probojovalo devět týmů.
Skvělé výkony předvedli sourozenci Študlarovi. Teprve jedenáctiletá Zuzana vyhrála 800m stylem start-cíl a nedala žádné ze svých soupeřek šanci na vítězství. Její čas (2:34.03) je v České republice mezi předžákyněmi druhý nejlepší!!! Její bratr Vít si rovněž poradil se všemi osmnácti soupeři a na trati 1500m vyhrál časem 5:11.24 minut a k tomu přidal velké zlepšení v hodu kriketovým míčkem, kde skončil sedmý (47.03m)
Mezi opory u děvčat patřily Monika Šebestová, která bodovala dvěma druhými místy – na 150m (21.35) a 800m (2:36.06) a spolu s D.Hejdovou, A.Královou, M.Sykovou doběhly třetí na 4 x 60m (35.08) a Kristýna Kůtková, která byla třetí v dálce (435cm), čtvrtá v běhu na 60m překážek (11.32) a šestá na 60m (8.95). Bodově přispěly i čtvrtá ve skoku do výšky Zuzana Krutinová (135 cm) a Viktorie Babyncová páta na 300m v osobním rekordu (48.46) a osmá na 150m (22.26).
Největší „dodavatel“ bodů (25) byl u chlapců Petr Špreňar, který byl stříbrný ve výšce (143cm), a dvakrát třetí – na 60m přek. (10.22) a ve skoku do dálky (467 cm). Velmi dobře závodil i Mathias Langmaier – čtvrtý v „osobáku“ na 300m (43.92 sek), pátý na 150m (20.59) a desátý mezi sprintery na 60m (8.80).
Za velmi dobrým umístěním obou týmu je třeba hledat celoroční práci trenérů Petra Učíka, Petra Tiraly a Jana Kastnera, kteří si zaslouží poděkování.