Atletická „Chodská patnáctistovka“ byla pokračováním chebské Velké ceny.

V letošním roce se dohodly dva kluby SKP Union a AC Domažlice na spolupráci ohledně svých Velkých cen v získání kvalitních závodníků a podělit se na nákladech, které s jejich startem vznikají.
A tak se v Domažlicích opět postavily na start, tentokrát v běhu na 100m, dvě velké sprinterské hvězdy z Chebu – Nigérijec Peter Emelieze a Američan Terell Cotton. Závod měl skvělou úroveň! Z vítězství se radoval Polák Pawlowski (10.39) před Emeliezem (10.46) a Cottonem (10.49). Terrel Cotton si pak „zpravil“ chut‘ a vyhrál běh na 300m (33.70), přičemž s tímto časem by v Chebu skončil až na třetím místě…
V závodě se představili i atleti chebského Unionu a nejlepší výsledek předvedla dorostenka Markéta Petrikovičová, která vyhrála běh na 100m (13.03) a na 300m byla druhá (42.21). V žákovském finále na 60m se umístila Aneta Tiralová na třetím místě (8.38) a stejný čas měla i čtvrtá Kateřina Jarošová. Osobní rekord na 300m si zaběhla Adéla Hanykýřová (48.14), stejně jako dorostenka Kristýna Utíkalová na 1500m (5:27.37). Pátá na 800m doběhla žákyně Hana Kročáková (2:41.86). Mladší žák Adam Had skočil do dálky 3.97m a to stačilo na čtvrté místo a k tomu přidal šesté pořadí na 60m (8.73).
Atleti ted‘ tedy začali závodit ve druhé části sezóny 2015 a během měsíce srpna a září je čeká velká spousta důležitých závodů. Nyní o víkendu třeba poslední kolo druhé ligy v Pacově, kde by děvčata z Chebu měla potvrdit svůj postup do I.ligy. Za čtrnáct dnů je v Hodoníně mistrovství České republiky do 22 let, týden na to trojutkání dorostu a juniorů v Písku o postup do semifinále mistrovství republiky. V závěru měsíce září startují nejlepší chebští žáci a žákyně v Praze na mistrovství republiky, kde chebský Union není bez šancí na medaile!