Jedenáct zlatých, sedm stříbrných a šest bronzových medailí – celkem tedy čtyřiadvacetkrát si vyskočili atleti chebského Unionu na stupínky vítězů při mistrovství Západočeské oblasti (kraje Karlovarský a Plzeňský) mladšího a staršího žactva.
Dvě chebské atletky patřily mezi absolutní hvězdy tohoto mítinku, jednak výkony a jednak ziskem třech zlatých medailí. Mladší žákyně Aneta Tiralová vyhrála 60m (8.70), běh na 300m (46.17) a bojovala i ve štafetě 4x200m spolu s k.Jarošovou, J.Lališem a S.Břicháčkovou. Ve starším žactvu je nejrychlejší „západočeškou“ Markéta Petrikovičová – vítězka 60m (8.17) a 150m (19.84). Suverénní byla spolu s S.Vejražkovou a J.Duchkovou ve štafetě 3x300m. V tomto složení by děvčata velmi ráda navázala na úspěchy z loňského mistrovství ČR, kde Union získal v hale bronzovou medaili a pod širým nebem dokonce stříbrnou….. Jejich čas 2:13.88 je momentálně nejlepší v ČR!
Krajskou mistryni se stala i Veronika Maydlová mezi nejmladšími žákyněmi na 90m (9.45) a na krk si pověsila i bronz za běh na 600m (2:12.83).
V mladších žákyních Union výborně reprezentovala Sabina Břicháčková rovněž na 600m (1:54.31) a i ona má bronz ze sprintu na 60m (9.00). Kateřina Jarošová konečně na 60m prolomila hranici 9 sekund a její čas 8.94, byl časem stříbrným, stejně jako ten 300m ve druhém v osobním rekordu (47.64)
I v tom nejdelším sprintu na 300m měly chebské děvčata svoji vítězku. Starší žákyně Soňa Vejražková byla nejrychlejší výkonem 45.11. Stříbrné medaile za skok do dálky a kouli vybojovaly Lucka Břicháčková (4.50) a Jana Danihelková (8.84). Na 150m patřily všechny tři stupně vítězů Unionu – druhá Josefina Duchková (20.84) a třetí Šárka Sabadinová (21.20)
Zlatý odjížděl z Prahy i mladší žák Zdeněk Lališ za skok daleký (4.29) a stříbrný za velké zlepšení na 60m překážek (11.52). Karel Gabriel si zaslouženě vybojoval bronz na 1000m (3:43.69)
Nejlepším výškařem ve starším žactvu je František Beneš (1.55) a velká škoda je, že Franta nemá kde v Chebu výšku trénovat. Ve skoku do dálky si doskočil výkonem 4.77m pro bronz Tomáš Čapek.
Pro stříbro si doběhl v nejmladším žactvu Adam Had na 60m (9.17) a třetí skončil Lukáš Petrikovič (9.50).
O tomto víkendu si v Praze o medaile za závodí krajský dorost, junioři a dospělí a věříme, že do Chebu zase nějaké medaile atleti Unionu přivezou.
jak
výsledky a fotogalerie vybraných snímků.

19.1. 2013 – Atletická Vysočina, skvěle ve Vídni.

Atleti chebského Unionu si za závodili na mistrovství kraje Vysočina a někteří z nich se dostávají do formy, která může gradovat tento týden na mistrovství Karlovarského a Plzeňského kraje, případně na mistrovství republiky o pár týdnů později
Starší žákyně Markéta Petrikovičová si zaběhla skvělý osobní rekord na 150m (19.79), což je osmý nejlepší čas v ČR a stala se tak mistryni Vysočiny. Jirka Gregor odtáhl prakticky celý závod na 800m a podlehl až v závěrečném finiši, přesto jeho čas (1:59.58) je momentálně v českých tabulkách mezi juniory druhý nejlepší. Na mistrovství republiky žactva do Jablonce by se také rády kvalifikovaly – Josefina Duchková a Soňa Vejražková  které se v každém závodě zlepšují. Ted‘ to bylo v běhu na 150m (20.97 resp. 21.05). Společně s Markétou by chtěly navázat na loňský úspěch štafety 3 x 300m.
I ostatní chebští atleti se pochlubili zlepšením ve svých disciplínách – mladší žákyně Anetka Tiralová byla opět výborná ve sprintech (60m 8.73 a 150m 21.21) a těžko bude hledat na mistrovství kraje přemožitelku. Dobře jí sekundovala o rok mladší Kateřina Jarošová (150m – 22,04). Osobní rekord na 60m si zaběhla (devátá nejlepší žákovská oštěpařka ČR) Tereza Kristková 8.86 sek. a zlepšení zaznamenala i v dálce (4.55m). Sprinterský souboj dvou starších žáků na 60m tentokrát lépe dopadl pro Jirku Duchka (8.43), protože Adam Študlar běžel 8.47.
Skvělá zpráva přišla z Vídně. Na jedné z nejrychlejších drah v hale v Evropě nejdříve zaběhl Miroslav Sabadin 60m za 7.23 a pak exeloval v závodě na 200m časem 22.75 sek.! Jeho výkon je novým juniorským rekordem chebského Unionu (od začátku ledna již třetím!) a v českých tabulkách Mírovi na 200m patří třetí příčka. Že by na mistrovství ČR přišel útok na medaili?
Ted‘ v neděli (27.1) a pak v sobotu (2.2) se budou odehrávat atletické bitvy o medaile na krajských mistrovstvích na Strahově. Tak at‘ jich je hodně pro chebský Union!