Dalším závodem v sérii letních atletických mítinků byl „Bílinský Polytan“. Atleti chebského Unionu zde dosáhli celou řadu pozoruhodných výsledků.
Sára Janušková opět běžela skvěla a zvítězila v běhu na 500m v novém dorosteneckém a juniorském klubovém rekordu (1:18.35). Tento čas jí zároveň vynesl na čelo dorosteneckých tabulek v České republice.
Starší žák David Richter se začíná dostávat do formy, která hodně slibuje před zářijovým mistrovstvím České republiky žactva. V Bílině vytvořil časem 17.35 sek. nový rekord Unionu v žákovské kategorii a posunul se na páté místo v českých tabulkách.
Soňa Vejražková si poprvé na závodech zaběhla 200m překážek (33.17) a zdá se, že překážky by mohly být v budoucnosti její pravou disciplínou. Výborně běžela i 150m, kde se poprvé dostala pod hranici 20 sekund (19.99).
Lucka Břicháčková skočila do dálky 4.41 cm a byla osmá, Šárka Sabadinová – po třech nedělích soustředění v Egyptě – zaběhla 150m za 20.71 sek.
Obrovskou smůlu měl Jirka Gregor. Po skvělém „osobáku“ na Velké ceně“ Chebu na 1000m (2:34.76) si hodně věřil na zlepšení svého výkonu v běhu na 500m. Při sbíhání k mantinelu se Jirka dostal do tlačenice vedoucích běžců a bohužel to byl on, kdo šel k zemi a skončil pravděpodobně s vyvrknutým kotníkem. Věřme, že se co nejrychleji vrátí zpátky na dráhu a prodá na dalším závodech to, co natrénoval.
Atleti ted‘ mají naordinován další trénink, pak se také těší na televizní sledování mistrovství světa v Moskvě, které začíná od soboty a další závody je čekají 17.8. v Domažlicích na Velké ceně a pak v úterý 20.8. na nové dráze Škody Plzeň.