2.kolo OMD ml. žactva + 1.kolo OMD st. žactva – K.Vary 14.6.2017

Žákovští atleti závodili v Karlových Varech.

V Karlových Varech spolu závodily atletické týmy mladšího a staršího žactva v krajském mistrovství družstev. Na startu bylo celkem 14 týmů a velké souboje mezi sebou sváděli hlavní protagonisté žákovské atletiky v kraji – Triatlet K.Vary a Union Cheb. Senkudovaly jim týmy ŠAKu Chodov a MDDM Ostrov, překvapením byli mladší žáci Profi Sportu Cheb.
Největším zážitkem byla bitva na 300m, kde si to mezi sebou rozdali dva chebší sprinteři – Standa Sztrapek a Daniel Vaidiš. Daniel to rozběhl velmi rychle a ještě 100m před cílem byl na čele, ale velkým finišem se před něj dostal v závěru Sztrapek, který zvítězil v osobním rekordu (37.25), což je čas, který ho řadí na šesté místo českých tabulek!!
Union má velmi silné družstvo v kategorii mladších žákyň, které má šanci uspět i na podzim ve finále Západočeské oblasti.
Viktorie Babyncová byla nejrychlejší na 60m (8.56) před Adélou Královou (8.77) a Babyncové patřilo i vítězství na 300 m (45.61) před Viktorii Lofovou (46.94). Adriana Finková doběhla třetí na 800m (2:47.50) a třetí byla i Dominika Hejdová ve výšce (118cm) a dokonce v kouli patřila všechna tři první místa chebským děvčatům – Barboře Bílkové (9.25), Zuzaně Horáčkové (8.24) a Adrianě Finkové (8.11)
Ve starších žákyních byla největší oporou sprinterka Kateřina Uhlová (60m 8.20 sek.) a Monika Šebestová, která si v běhu na 800m vytvořila nový osobní rekord – 2:30:84 min.!! Třetí ve výšce skončila Martina Poláková (132cm) a Veronika Maydlová byla v dálce druhá (4.55m).
V mladších žácích se nejvíce dařilo vítězi na 300m Janu Šmrhovi (47.39) a body přidal i za třetí místo na 60m (9.08). Třístovka se povedla i čtvrtému Matyáši Kubkovi (50.36) a pátému Kubovi Hállovi (52.41). Kluci se činili i na překážkách – Jan Šveňha (druhý11.97) a Jakub Vojíř třetí (12.49). Ve skoku dalekém patřilo vítězství rovněž chebskému borci- Janu Šveňhovi (411) před Kubkou (4.10) Na 800m dosáhl časem 2:38.77. Ondřej Hartl rovněž na bodované čtvrté místo.
Ve vložených závodech si chebská děvčata testoval formu před jabloneckým mistrovstvím České republiky. Spokojenost byla s osobním rekordem Kateřiny Jarošové (26.23). Aneta Tiralová běžela (26.47), Markéta Petrikovičová (26.80) a Šárka Sabadinová (27.22). Chebská děvčata na mistrovství mají šance na finále ve štafetě 4x100m.