Matěj Nádhera předvedl atletickou nádheru!

Závěrečné kolo atletického „Gigantu“ – mládežnické závody Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského v Písku – přineslo čtyři tituly mistrů Karlovarského kraje atletům Unionu Cheb.
V Chebu máme nejlepší týmy v kategorii starších žákyň, starších žáků, dorostenek a dorostenců v Karlovarském kraji a do mistrovství Čech si zajistily postup právě tyto čtyři týmy!
Starší žactvo má před sebou mistrovství České republiky v Plzni a tak trenéři sledovali formu některých adeptů, kteří budou Union reprezentovat. Matěj Nádhera, který je v českých tabulkách třetí na 60m (!) skončil druhý na 60m (7.47) a pak nastoupil do štafety 4 x 300m, kde na posledním úseku přebíral štafetový kolík na druhém místě se ztrátou na vedoucího závodníka asi 20m. Matěj Nádhera předvedl nádhernou stíhací jízdu. Během 100m vedoucího atleta doběhl, zatáčku běžel nevýhodně vedle něho a v cílové rovince to byla velká přetahovaná kdo s koho. Matěj, v samotném závěru tohoto strhujícího běhu, který byl největším diváckým zážitkem celého dne, dokázal vyhrát a tak se mohl radovat spolu se svými kolegy (T.Kůtkem, J.Lališem a P.Pincem) z vítězství.
Premiéru na 200m překážek měl Jan Lališ, který vybojoval druhé místo a spolu s jeho pokusy v oštěpu dokazuje, kterým směrem by se měla ubírat jeho atletická kariéra. Aneta Tiralová mezi žákyněmi na 60m doběhla třetí (8.38) a třetí byla v běhu na 300m (43.24), kde bude startovat i na mistrovství ČR. Dařilo se i ještě mladší žákyni Kateřině Jarošové – dvakrát sedmá – 60m (8.62) a 300m (45.08).
Mezi dorostenci předvedl skvělou rychlostní formu vyrovnaným osobním rekordem na 100m David Richter (11.23). Vizitku výborného sprintera si ovšem velmi pokazil svojí premiérou na 400m. Všichni trenéři očekávali, co předvede „bílý Bolt z Chebu“ a ten „předvedl“ velmi špatný čas (54.29) a taktiku s kterou by neuspěl ani mezi mladšími žáky.
Marina Láská mezi dorostenkami si vylepšila osobní rekord na 300m překážek (51.22 sek.) a doběhla čtvrtá na 400m (67.13), kde jí, rovněž ve své premiéře, překonala Šárka Sabadinová (64.72). Bodovaly i další děvčata – Jana Danihelková (třetí v disku a pátá v kouli), dvakrát šestá Lucka Břicháčková (v dálce a trojskoku) a Tereza Kristková (v dálce a v kouli).
V neděli v Kladně čeká chebské atlety a atletky mistrovství Čech družstev a jedna z posledních možností si ještě vylepšit svoje osobní rekordy v této sezóně.