I po druhém kole na čele ligy atletky Unionu!

Cheb má nádherný atletický stánek v Poohří. Zlatá dráha je známá po celé České republice, ale taky třeba v Karibiku na ostrově Svatého Kryštova a Nevise, zásluhou národních rekordů, které v Chebu na 60m a 150m vytvořil fenomenální Kim Collins. Mimochodem v sobotu běžel na Diamantové lize v americkém Eugene 100m za 9.99…!
Tento stánek má však jednu pro atletiku podstatnou chybu – nemá atletické sektory – na výšku, kouli, disk a ani odrazové břevno, nezdobí dálkařský sektor. Ne, že by se na tyto, pro atletiku, podstatné komponenty zapomnělo, ale „turistické využití levého břehu Ohře“ něco takového nepředpokládalo a tak až za dva roky, po stavu udržitelnosti, se snad všechno dodělá.
A tak atletické družstvo žen chebského Unionu, složené z velké části ze žákyň a dorostenek, vede tabulku II.ligy žen, hlavně zásluhou skvělých běžeckých výkonů. Každý tým má svá esa, své hrdiny, ale musíme nejdříve vyzvednout ty které by už nemusely ale přesto jedou, tentokrát až do Vlašimi, a tam svým umístěním a ziskem bodů pomáhají svému týmu. Jitka Študlarová doběhla na 5000m sedmá (24:32.61) a Lucka Němečková byla desátá v kouli (8.65m) a v oštěpu dokonce pátá (30.79) a obě dohromady získaly důležitých jedenáct bodů!
Markéta Petrikovičová se dostala do skvělé formy a táhne svými bodovými zisky celý tým.
Nenašla přemožitelku ani na 200m, kde vyhrála v novém osobním a klubovém rekordu výborné úrovně 25.63 (!) sek. a ještě ukázala všem záda v běhu na 400m. kde rovněž zvítězila (60.93) a spolu s H.Kročákovou, R.Škrnovou a S.Januškovou vyhráli i štafetu na 4x400m!
800m se stalo kořistí Sáry Janušková (2:22.04), která si pohrála se soupeřkami jako kočka s myší a v závěru si ještě vyzkoušela dlouhý finiš. Na výborném čtvrtém místě doběhla Kristýna Utíkalová (2:40.14) .
Jednou z nejpoctivějších atletek, co se týká tréninkové morálky, je Martina Láská, která se postupně na překážkách vypracovává k velkým oporám týmu. Svědčí o tom její druhé místo v osobním rekordu na 400m překážek (70.28) a páté na 100m přek (17.68). Oporou byla i ve druhé štafetě na 4x400m, kde spolu s K.Utíkalovou, L.Prokopovou a Š.Sabadinovou skončily druhé.
Spolehnutí je na obě sprinterky – Lucka Prokopová finišovala na 100m (12.95) na druhém místě a na 200m (26.84) byla šestá. Šárka Sabadinová zaběhla na 100m třetí nejrychlejší čas (13.39) a i páté místo na 200m (26.75) je výborné. Pochválit musíme i velké zlepšení Romany Škrnové, která dokázala překvapivě vyhrát třetí rozběh na 100m (13.50 sek. – zlepšení 0.5 sek.!) a ve finále doběhla pátá!. Adélka Hanykýřová, přestože je ještě žákyní, tak i ona pomohla devátým místem na 200m (29.85)
Asi největším překvapením byla Barbora Lučanová, jejíž doménou je orientační běh. Nebylo vůbec těžké tuto žákyni přemluvit k běhu na 5000m (!), spíše naopak. Disciplína, která nahání ostatním atletkám velkou hrůzu, jako by byla stvořena pro toto děvče. Začala opatrně a během celého závodu držela svoje tempo a když začala v závěrečných dvou kilometrech předbíhat jednu vytrvalkyni za druhou, bylo zřejmé, že se rodí, jednak skvělé umístění (3!) a taky čtyři rekordy klubu – od žákyň, dorostenek, juniorek až po ženy! Nástup do atletiky jako hrom!
Musíme se zmínit i o ostatních atletkách, které jsou součástí týmu, kde panuje výborná nálada a kde jedna drží palce druhé! Tereza Kristová se v letošním sezóně stále hledá ve své disciplíně, kterou je oštěp. Její výkon 31.39m (4) absolutně neodpovídá hodinám dřiny, které Terka přes zimu absolvovala. Přidala ještě body za kladivo, kde byla sedmá (21.40)a za disk kdy byla devátá (22.26). Lucka Břicháčková měla smůlu ve skoku do dálky, kde se nedostala do finále, ale na 100m překážek doběhla druhá (17.68) a v trojskoku pátá (9.68).
Žákyně Aneta Tiralová v letošním roce patří k velkým favoritkám na medaili na mistrovství ČR žáctva, které bude v září na pražské Slávii v běhu na 300m. Dokazuje to, dalším zrychlením na 200m (26.17 !) a bylo z toho třetí místo. Proti minulému kolu se v kouli o metr zlepšila Veronika Parimuchová (10.34) a získala body za čtvrté místo, na 1500m si doběhla spolehlivě pro body pátá Hanka Kročáková (5:43.11).
David Richter ve stejné soutěži mužů startuje za Klatovy a jako dorostenec si vede neskutečně. Tentokrát vyhrál oba sprinty – 100m (11.26) a 200m, kde si vyrovnal osobní rekord (22.20!)!!
Chebské atlety ted‘ čeká o víkendu mistrovství jednotlivců, které bude v Táboře. Získat jakoukoliv medaili v soubojích atletů tří krajů – Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského – bude velmi těžké, ale už to bude něco znamenat. Tři nejlepší (Richter, Petrikovičová a Sabadinová) si ještě v týdnu odskočí na velký závod „Praha Academica“ na pražský Strahov.