Chebské atletky poprvé v historii vyhrály ligu!

Nádherný dárek dostal k narozeninám Jacek Přibáň, šéf atletického Unionu, od týmu žen – výhru týmu v prvním kole II.ligy v Klatovech! Na úspěchu se podíleli trenérsky rovněž Petr Tirala a Míla Novák. Družstvo je složeno převážně z dorostenek a žákyň ale jeho nasazení v závodě bylo maximální.
Největší bodový zisk přinesla pro tým Lucka Břicháčková. Předvedla tři osobní rekordy, což znamenalo dvě druhá místa – v dálce (4.94cm) a na 100m překážek (17.12) a ještě byla třetí v trojskoku (10,00m). Markéta Petrikovičová se na 400m zlepšila o dalších 5 desetin (!) a časem 58.51 zvítězila a dostala se na třetí místo v dorosteneckých tabulkách ČR (!) a ještě finišovala jako druhá na 200m (26.09). Vůbec běh na 200m znamenal pro Union obrovské bodové zisky (39!). Třetí byla v osobní rekordu žákyně Aneta Tiralová (26.26), čtvrtá rovněž v „osobáku“ (26.45) doběhla Šárka Sabadinová, což bylo velké překvapení! Se získanými body se přidaly i další sprinterky – pátá Lucka Prokopová (stříbrná z běhu na 100m – 12.80 sek.) 26.48 sek. šestá Sára Janušková (26.95), která byla výborná i v běhu na 400m (druhá za 59.42). Na 200m zabodovala i sedmá Adéla Chramcová (27.64) a poprvé na lize startovala žákyně Adéla Hanykýřová a i ona si odvezla osobní rekord (29.93). Velkým talentem je žákyně Kateřina Jarošová, která se opět dostala na 100m pod 13 sekund (12.91) a získala třetí místo a v dálce v osobním rekordu (4.72) a byla šestá.
Důležité byly body i ostatních atletek, které mají i na to, aby v dalším kole (30.6. ve Vlašimi) své výkony ještě zlepšily. Výborné výkony dále předvedly – čtvrtá na 400m překážek Martina Láská (osobní rekord 73.51), pátá v oštěpu Tereza Kristová (32.36), šestá – Kristýna Utíkalová na 800m (2:38.09) a na 1500m Hanka Kročáková (5:48.29). Velké uznání zaslouží i Jitka Študlarová, která běžela 3000m (14:02.65) a dokončila závod na sedmém místě.
Vrcholem chebského vystoupení byly štafety na 4x100m. Ta nejlepší štafeta (Tiralová, Petrikovičová, Sabadinová a Jarošová) nastoupila mimo bodování a vyhrála v novém klubovém rekordu (49.27)! Děvčata už jsou tímto časem pasovány do role spolufavoritek na medaili na mistrovství ČR dorostenek, tak doufejme, že forma vydrží. V zimě v hale skončily na pátém místě… Soutěž vyhrála další chebská štafeta (takoví je síla chebského sprintu!), která běžela ve složení Láská, Janušková, Kristová, Prokopová (52.10). Na třetím místě pak doběhla štafeta, kde startovaly Chramcová, Šormová, Hanykýřová a Parimuchová (54.20).
Dorostenec David Richter, který startuje za Klatovy, řádil mezi sprintery jako kulový blesk! Poprvé, ve své zatím ještě krátké sportovní kariéře, vyhrál 100m (11.25) a na dvěstě metrů v čase 22.22 sek., cíloval jako druhý. Svými výkony si řekl o nominaci za národní dorostenecký tým na mezistátní utkání do Trnavy.
Tento týden má ve Stříbře svoje mistrovství žactvo (Karlovarský a Plzeňský kraj) a ostatní mají čtrnáct dnů na to, aby opět „přitrénovali“ a ještě vylepšili svoji formu. Držíme palce.