Bildergebnis für logo mšmt ke stažení

kliknutím zavřít

MČR žactva - Břeclav 23.9.-24.9.2017

SKP Union opět z medailemi z mistrovství České republiky.

O minulém víkendu se uskutečnilo mistrovství České republiky v atletice žactva. Do Břeclavi se sjelo na 300m vybraných atletů z celé České republiky a mezi nimi nechyběla šestice z chebského Unionu. Trenéři – Petr Tirala, Míla Novák a Jacek Přibáň –ve skrytu duše věřili v zisk dvou medailí a v závěru opravdu měli velkou radost ze svých svěřenců, kteří to dokázali!
I ty, kteří se neprobojovali do finálových bojů je potřeba pochválit, protože si z mistrovství odváželi osobní rekordy. A tak to má být – největší závod v roce a něm nejlepší výkon za celou sezónu! Kateřina Uhlová nejdříve běžela 60m (8.16) a ještě po druhém rozběhu ze tří to vypadalo na postup do finále… nakonec z toho bylo druhé nepostupové místo. Na 150m si Kačka zaběhla v rozběhu výborný osobní rekord (19.87) a mohla být, tak se svým vystoupením spokojená.
Na 800m se podařilo Danielu Vaidišovi zaběhnout skvěle takticky už rozběh, který vyhrál (2:04.48) a poprvé se tak dostal do finále velkého závodu. Utkal se tak z nejlepšími na 800m a jeho celkově sedmé místo a hlavně další posun osobního rekordu na( 2:02.89) stojí za to! Na 800m výborně bojoval i Jan Šebo, o čemž svědčí zlepšení „osobáku“ na 2:08.96 min.
Rovněž v běhu na 300m se prosadil do finále Standa Sztrapek. Nejprve „mazácky“ vyhrál rozběh (37.81) a druhý den ve finále obsadil páté místo (37.80)!
S velkou šanci na medaili odjížděl do Břeclavi Lukáš Petrikovič. V národních tabulkách figuroval na druhém místě a tak bylo nasnadě, že medaile se od něj očekávala. Lukáš suveréně vyhrál svůj rozběh (26.74) a chebští netrpělivě čekali na finále. V něm startoval i Samuel Lawson, který v rozběhu vytvořil nový český rekord (25.21), takže favorit byl jasný. Lukáš prakticky po celou trat‘ držel druhé místo a až v samotném závěru podlehl o jedinou setinu (!!) Davidu Ježkovi z Brno, ale přesto získal skvělou bronzovou medaili za čas 26.49 sek.!!
Až v samotném závěru druhého dne se dostal tep trenéru do vysokých poloh, protože se přiblížil start 20 štafet na 4x300m a Union toužil po další medaili. Bude zlatá.. nebo stříbrná a nebo snad bronzová (na tu radši nemyslet). Podle tabulek se vědělo, že to bude souboj mezi Unionem a AK Šternberk, a co když se ještě někdo přidá? Byla to opravdu bitva na ostří nože. Štafetu výborně rozběhl Adam Had, který předával na čele závodu Danielu Vaidišovi, který držel druhé místo pro Lukáše Petrikoviče a ten připravoval finiš pro Standu Sztrapka, Druhé místo – o sekundu za vítězi ze Šternberka – bylo nádherné. Propukla velká radost a když si uvědomíme, že kluci v nedělí „šli“ svoje individuální finále, je třeba před smeknout a hluboce se poklonit. Vždyt‘ jejich čas (2:31.88) je nejen novým klubovým ale i západočeským rekordem!! V pondělí v Chebu proběhla na „zlaté“ dráze velká děkovačka za potlesku velké většiny členů klubu.
O tomto víkendu budou někteří z mladších žáků a žákyň reprezentovat v Bílině Karlovarský kraj při mezikrajovaném utkání týmu. Na startu bude pět krajů - Praha, Královehradecký, Ústecký a Liberecký kraj. V neděli pak je připraveno v Chodově krajské mistrovství předžactva! Kolik medailí přiveze Union?