MČR dorost + junioři - Jablonec 24.-25.6.2017

MČR dorost+junioři - Jablonec 24.6.-25.6.2017

Tři medaile z atletického mistrovství Českého republiky!
Skvělý M.Nádhera a sprinterky chebského Unionu.

Jablonec hostil nejlepší dorostenecké a juniorské atlety na mistrovství České republiky. Na startu atletického „Gigantu“ bylo na pět set atletů a atletek a mezi nimi devítka z chebského Unionu.
Sedm umístění ve finálové osmičce a z toho tři medaile svědčí o kvalitní práci trenérů – Petra Tiraly, Míly Nováka a Jacka Přibáně.
Matěj Nádhera figuroval před mistrovstvím v českých tabulkách dorostenců mezi trojicí nejlepších a to také svými výkony potvrdil. Postoupil z rozběhu výborným časem 10.73 sek. a ve finále běžel ještě rychleji 10.72 sek., což znamenalo stříbrnou medaili. Jediným stínem bylo to, že Matějovi foukal do zad příliš silný vítr (2.8 m/s resp. 2.2 – regulérní vítr je rovné dva metry za sekundu…)
Stejnou nádheru“ předvedl Nádhera i na 200m. Jasný postup z rozběhu (22.09) a ve finále opět druhé místo časem 21.92!!!
Celý rok se připravovaly chebské sprinterky – Aneta Tiralová, Markéta Petrikovičová, Šárka Sabadinová a Kateřina Jarošová – na finálový běh juniorek na tomto mistrovství. Příprava nebyla lehká – Markéta a Šárka měly před sebou maturitu, kterou ovšem skvěle zvládly, ale pak zase přišly přijímačky na vysoké školy, no a Aneta a Kateřina chtěly rovněž dobře uspět v závěru školního roku. Mimo dráhu se vše podařilo a zbyl tak i čas na přípravu. Děvčata spolu v tomto složení běhají už nějaký rok a jednu medaili (bronzovou) před dvěma lety v Ostravě už získaly. A povedlo se jim to i v Jablonci – skvělé předávky a i rychlost jednotlivých sprinterek zajistila pro ně a Union opět bronzové medaile v čase 49.32.
Junior David Richter si tentokrát na stupínky vítězů nevyskočil, ale běžel dvě sprinterská finále ve výborných časech. Probil se z rozběhu stovky (10.87 – setinu za osobním rekordem) do finále, kde skončil šestý v čase 10.94 sek. Dostal se i do finále běhu na 200m (v rozběhu 21.98), ale tady už se neprosadil a doběhl osmý (22.46).
Ve finále běhu juniorek na 200m nechyběla ani Markéta Petrikovičová. Nejdříve si zaběhla výborný osobní rekord na 100m (12.58!!) a pak si časem (25.58) zajistila postup do finále a tam skončila šestá (25.77)
Dorostenka Kateřina Jarošová bojovala rovněž jako lev, ale úroveň letošních dorosteneckých sprinterek by la vysoká. Kačka v rozběhu běžela 100m s lehkou podporou větru (2.1) za 12.55, což by byl její osobní rekord a 200m „šla“ za 26.32 sek a to na finále rovněž nestačilo.
Výborní byli juniorští sprinteři (Lukáš Osinek, D.Richter, T.Kůtek a M.Nádhera) kteří ve štafetě na 4x100m doběhli pátí a zároveň zaběhli nový juniorský rekord Unionu – 43.05 sek.!!!
Poprvé byl na mistrovství ČR startoval Vítek Fiala, který běžel 3000m (9:49,48) a skončil na 18 místě.
Na Velké ceně města Chebu (27.července) se Vám někteří z těchto skvělých odchovanců chebského Unionu, vedle velkých hvězd české atletiky, určitě představí. Přijd‘te se podívat na chebský svátek atletiky.
jak

Novinky
Upozornění

Pozor, tréninky jsou i během vánočního volna a ne se flákat u babičky a dědy !!!